Blog
Ekonomia Społeczna - Patologie
LeszekSmyrski
LeszekSmyrski Jestem socjologiem. Przygotowu
2 obserwujących 91 notek 41070 odsłon
LeszekSmyrski, 17 kwietnia 2017 r.

Świąteczna radosć.

43 0 0 A A A


Jezus Chrystus od piątkowego wieczoru do niedzielnego poranka, spędził w grobie trzy dni. Trzeciego dnia zmartwychwstał. Co rok w wielką niedzielę cieszymy się z tego, ale w piątek, kiedy uczestniczymy w drodze krzyżowej, też wiemy że w niedzielę jest dzień zmartwychwstania. Na tej wiedzy osadzona jest konstrukcja naszej europejskiej cywilizacji, dlatego niedzielne dzwony są radością, ale nie niespodzianką. Rozlegają się co roku, tak jak wystrzały z puszek po karbicie.


Dla mnie te święta niosą radość podwójną. W piątek otrzymałem list z sądu w Rzeszowie. Po prawie trzech latach od złożenia pozwu w Krajowym Rejestrze Sądowym, sąd zajmie się sprawą uchwały spółdzielni, która posłużyła do ukrycia defraudacji 380 tysięcy złotych. Tyle mniej więcej czasu opisywałem sprawę zdefraudowanych pieniędzy i ogromną życzliwość organów państwa dla złodziei.


Oczywiście zdaję sobie sprawę że system jest mocny, dlatego zapraszam na rozprawę przedstawicieli wszystkich partii politycznych i stowarzyszeń z Rzeszowa i okolic. Sprawa odbędzie się 11 maja 2017 roku o godzinie 8:15 w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie przy Placu Śreniawitów 3 (Zamek w Rzeszowie) w Sali nr 32. Sygn. akt IC 1037/16. Zapraszam również wszystkich Państwa. To ważna rozprawa, kwota nie jest imponująca dla tych, którzy obserwują sprawę „Amber Gold” albo prywatyzację w Warszawie. Ale defraudacja pieniędzy spółdzielni socjalnej „Akacja” jest wyjątkowa dlatego, że jej opis wszedł do dyskursu naukowego i po raz pierwszy użyty został termin „socjologia złodziejstwa”


Jednocześnie zapraszam po raz kolejny na konferencję W Krakowie 6 czerwca 2017.


https://www.facebook.com/events/259443611164011/


Przedstawiam tam uogólnione wnioski, płynące z dokładnej obserwacji działania systemu złodziejskiego. Konferencja jest jednak ogólniejsza, można jeszcze zgłaszać swoje uczestnictwo.


Nie mogę zaprosić na konferencję w Moskwie w najbliższy czwartek, bo występuję za pośrednictwem komunikatora Skype, nagram jednak moje wystąpienie i zamieszczę w internecie.


https://www.facebook.com/NotOnly/photos/a.1162762093846809.1073741828.1162206700569015/1162761070513578/?type=3&theater


Zapraszam też wszystkich przedstawicieli nauk społecznych do skierowanie uwagi na złodziejstwo jak na normalny problem, bez demonizowania ale też bez nadmiernej pobłażliwości.


Niech Zmartwychwstały Chrystus otoczy nas miłosierdziem nie tylko w te święta, ale w cały rok.


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Może jestem szalony, że wziąłem taki temat, ale tak naprawdę to temat znalazł mnie.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Tak. Definicja własności, wspólnej własności i zasobów to podstawowe kwestie. Warto je...
  • Badanie sprawy nie ma związku z wyglądem zewnętrznym, zachowaniem czy poglądami osoby, która...
  • Zgadzam się z ostatnim zdaniem w zupełności.

Tagi

Tematy w dziale Kultura